Od czego zacząć naukę języka?

adult blur books close up
Photo by Pixabay on Pexels.com

Wiesz już, że chcesz się nauczyć angielskiego, ale nie wiesz od czego zacząć. Jaki kurs wybrać? Jeśli lekcje prywatne to z kim? Z jakich książek korzystać, stron, aplikacji? Na tym blogu  postaram się pomóc Ci zacząć przygodę z angielskim w odpowiedni sposób. Problem polega na tym, że jeśli zaczniesz źle, to szybko się zniechęcisz. W obecnych czasach mamy dostęp do wszystkiego i często nas to przerasta. Jeżeli Twoja przygoda  z angielskim zaczęła się jakiś czas temu, a nadal nie potrafisz swobodnie się w tym języku komunikować, najwyższy czas odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Ile książek do nauki angielskiego stoi na Twojej półce?
  2. Na ilu stronach się zarejestrowałeś/aś?
  3. Ile aplikacji do nauki angielskiego masz na telefonie?
  4. Z której z wyżej wymienionych najczęściej korzystasz?

Myślę, że nie pomylę się za bardzo jeśli odpowiadając na ostatnie pytanie stwierdzę, że z żadnej, bo ciągle kupujesz/czytasz/ściągasz nowe. Sama tak kiedyś robiłam z angielskim, później z hiszpańskim, traciłam czas, pieniądze, a efekty były marne.

Jeżeli zaczynasz kurs językowy czy lekcje prywatne i trafisz na dobrego nauczyciela, na pewno dostaniesz dobre wskazówki na temat tego w jaki sposób i  z czego się uczyć. Jeśli chcesz zabrać się za naukę samodzielnie, wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada: strona internetowa, książka, aplikacja. Na początek skup się na jednej rzeczy! Jeśli coś Cię nudzi, czy wydaje się za trudne, książkę schowaj, aplikację wykasuj i szukaj dalej, aż znajdziesz to,  z czego najlepiej, najwygodniej, a przede wszystkim najskuteczniej będzie Ci się uczyć. Nie ma cudownych metod, kursów, aplikacji, języka nie nauczysz się w 2 tygodnie albo w czasie snu, jak to niektórzy obiecują. Nauka języka nie jest zajęciem łatwym, ale może być przyjemna i jeśli zaczniesz uczyć się systematycznie, korzystając z dobrych źródeł, możesz liczyć na efekty.

Jeśli nie wiesz z jakich źródeł korzystać, zapraszam do śledzenia mojego bloga, bo na pewno znajdziesz tutaj sporo pomysłów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s