Książki do czytania (i słuchania) po angielsku – Oxford Bookworms

20190321_183442Czytanie w języku obcym jest bardzo ważne, ponieważ czytając, poznajesz słownictwo i przyswajasz strukturę zdań. Czasem trudno zdecydować, co czytać, szczególnie, jeśli znajomość języka jest jeszcze słaba, bo czytanki z podręczników mogą wydawać się nudne, a przypadkiem wybrana czy polecona przez kogoś książka, zbyt trudna. Dlatego dzis napiszę o serii, którą sama bardzo lubię i uważam, że jest jedną z ciekawszych i świetnie pomaga w nauce angielskiego. Jest to seria Oxford Bookworms, gdzie można znaleźć książki podzielone na 7 poziomów zaawansowania (Starter, Stage 1-6), od najprostszych słów i struktur gramatycznych, do najtrudniejszych. Oprócz poziomów zaawansowania, w tej serii każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo tematyka książek jest różna, od kryminałów po historię, od klasyki do wspólczesnej fikcji. Czytając coś interesującego, o wiele łatwiej jest uczyć się języka.

W każdej książce są rozdziały pomagające w nauce:

  • Wprowadzenie.
  • Notatka o autorze.
  • Słownik – zbiór najważniejszych tematycznych słów z książki.
  • Ćwiczenia – podzielone na trzy części, które można wykonać przed czytaniem, w czasie czytania i po przeczytaniu książki.

Nie mogę pominąć faktu, że wiele z dostepnych tytułów można dostać w formie audiobooków, co jest bardzo ważne, szczególnie przy niższych poziomach zaawansowania. Audiobooki są dostępne w sprzedaży na CD, niektóre można dostać na audible, a wiele tytułów znajdziesz też na YouTube.

 

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s